آموزش

معرفی درگاه پی پینگ؛ مزایا و معایب فروش از طریق پی پینگ

شرکت مانا تدبیر آواتک که تحت نام درگاه پرداخت پی پینگ فعالیت می‌کند، یکی از درگاه‌های واسطی است که توانسته مجوز پرداخت‌یاری بانک مرکزی ایران را دریافت کند. این شرکت در سال 1394 تاسیس شد و از آن زمان تا کنون کوشیده است تا فرایند دریافت و پرداخت پول را برای افراد و سازمان‌ها ساده کند. در گذر زمان، پی پینگ خدمات خود را گسترش داده است و توانسته سرویس‌هایی را عرضه کند که آن را به چیزی فراتر از یک پرداخت‌یار ساده تبدیل می‌کنند. 

پرداخت یاری که در برابر رقبایی مثل زرین پال، آیدی پی و زیبال در تلاش برای به دست آوردن سهم مناسبی از تراکنش‌های مربوط به درگاه‌های واسط است. در این مقاله به مزایا و معایب پی پینگ و بررسی امکانات آن می‌پردازیم.

درگاه پرداخت پی پینگ چیست؟

پی پینگ مثل دیگر پرداخت‌یارهای غیربانکی که فرایند پرداخت را ساده و بدون مشکل می‌کنند، یک درگاه واسطه‌ای است که هدفش بهبود تجربه انتقال و دریافت وجه نقد می‌باشد.

اما امکانات پی پینگ به همین‌جا ختم نمی‌شود. قابلیت درج فاکتور برای محصول، لینک مخصوص برای صفحه پرداخت و درگاه پرداخت اینستاگرامی تعداد دیگری از خدماتی است که این شرکت برای کاربران خود در نظر گرفته. اما ثبت نام در پی پینگ چگونه است؟

نحوه ثبت نام در پی پینگ

ثبت نام در پی‌پینگ کار ساده‌ای است. ابتدا وارد سایت پی پینگ می‌شوید. سپس باید پلن موردنظر خود را برای نوع کسب و کارتان انتخاب کنید. اگر می‌خواهید که در ابتدا تنها سرویس‌های این شرکت را بررسی کنید، بهتر است یک حساب رایگان بسازید. ساخت درگاه پرداخت پی پینگ کار آسانی است. شما با وارد کردن شماره تلفن همراه، نام کاربری و رمز عبور و تایید شماره همراه، ثبت نام اولیه خود را به اتمام رسانده‌اید. افراد حقوقی مثل شرکت‌ها و سازمان‌ها باید علاوه بر اطلاعات مذکور، شناسه ثبت ملی کسب و کار خود را نیز برای ثبت نام اولیه وارد کنند.

ثبت نام در پی پینگ

در مرحله بعد از طریق پنل ورود پی پینگ وارد حساب کاربری خود شوید. این‌جا از شما تقاضا می‌شود که اطلاعات تکمیلی خود را ثبت کنید تا فرایند احراز هویت و صلاحیت برای دریافت درگاه شروع شود.

اطلاعات تکمیلی شما در چهار بخش دسته‌بندی می‌شوند:

1- اطلاعات فردی؛

2- اطلاعات محلی؛

3- اطلاعات کسب و کار؛

4- اطلاعات بانکی.

اطلاعات فردی

در بخش اطلاعات فردی باید نام، نام خانوادگی، کد ملی، آدرس ایمیل، تاریخ تولد و شماره موبایل خود را وارد کنید. همچنین قرار دادن عکس کارت ملی و شناسنامه نیز یکی از راه‌های احراز صلاحیت شما است. شما می‌توانید تصویر نمایه نیز برای پروفایل خود انتخاب کنید.

ثبت نام در پی پینگ

اطلاعات محلی

در این بخش استان، شهر و آدرس محل سکونت خود را وارد می‌کنید. همچنین برای تایید درگاه توسط شاپرک، باید کد پستی و شماره تلفنی که در این بخش ثبت می‌کنید، با یکدیگر همخوانی داشته باشند. در غیر این‌صورت، نمی‌توانید تاییدیه شاپرک را دریافت نمایید.

ثبت نام در درگاه پرداخت پی پینگ

اطلاعات کسب و کار

نام کسب و کار، آدرس وبسایت و توضیحات کسب و کار خود را می‌توانید در این بخش ثبت کنید. نام و توضیحات، مواردی هستند که به کاربران نمایش داده می‌شوند.

آموزش ثبت نام در پی پینگ

اگر کسب و کارتان به صورت رسمی ثبت شده باشد، باید شناسه ملی شرکت خود را ثبت نمایید. شماره ثبت و کد اقتصادی شرکتتان را نیز می‌توانید در این بخش وارد کنید. همچنین امکان بارگذاری عکس گواهی تاسیس و معرفی‌نامه نیز وجود دارد.

ثبت درگاه در پی پینگ

اطلاعات بانکی

در این بخش تنها نیاز است که شماره شبای بانک خود را ثبت کنید.

معرفی امکانات درگاه پی پینگ

در این بخش از متن، امکانات مختلف سرویس پی پینگ را به شما معرفی می‌کنیم.

صفحه اختصاصی درگاه پی پینگ

پی پینگ راه پرداخت را برای مشتریان خود هموار نموده است. این شرکت برای راحتی کار مشترکان خود امکان به اشتراک گذاری صفحه اختصاصی را ارائه داده است. با این کار، خریداران بدون عضویت در پی پینگ می‌توانند وجه را به صورت آنلاین به حساب شما واریز کنند. این لینک اختصاصی، صفحه پرداخت شما است که لینک آن به صورت payping.ir/@username نمایش داده می‌شود. نام کاربری‌ای که پیش از ثبت نام در پی پینگ انتخاب کرده بودید، به عنوان Username در این لینک URL قرار می‌گیرد.

شما می‌توانید QR Code پی پینگ را برای صفحه خود دریافت نمایید تا به جای لینک، آن را با مشتریان خود به اشتراک بگذارید.

حداکثر سقف هر تراکنش در پی پینگ، 50 میلیون تومان است. تعداد تراکنش‌ها در طول شبانه‌روز هیچ محدودیتی ندارند.

شما می‌توانید لینک پویا نیز بسازید. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد که مبلغ پرداخت را خودتان مشخص کنید. مثلا در صورتی که می‌خواهید محصولی به ارزش 50 هزار تومان را به فروش برسانید، باید لینک را به صورت payping.ir/@slreddevil/50000 وارد نمایید.

خدمات درخواست پول پی پینگ

با استفاده از این سرویس می‌توانید برای پرداخت‌کنندگان خود فاکتور پرداخت بفرستید تا بدون ثبت نام در پی پینگ، به شما مبلغ مورد نظرتان را پرداخت کنند. با کمک این سرویس می‌توانید بدهی‌های خود را دریافت کنید.

آیتم مالی پی پینگ

شما در پروفایل خود می‌توانید وارد بخش آیتم‌ها شوید و برای هر کدام از محصولات و خدماتتان یک آیتم مالی ایجاد کنید. همچنین می‌توانید برای این آیتم‌ها قیمت مشخص کنید. هر آیتم یک لینک یکتا خواهد داشت که می‌توانید آن را با مشتریان خود به اشتراک بگذارید و قابلیت پرداخت آنلاین را برایشان فراهم کنید.

شما می‌توانید برای هر آیتم، تصویر، نام، توضیح، مبلغ قابل پرداخت، تعداد و تگ دسته‌بندی مشخص کنید. به طور خلاصه، قابلیت راه‌اندازی یک فروشگاه کوچک را در صفحه پی‌پینگ خود ایجاد کنید.

همچنین قابلیت فعال‌کردن 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز وجود دارد. با فعال‌کردن این قابلیت، این میزان مالیات به قیمت تمام محصولاتتان اضافه خواهد شد.

یکی از امکانات فوق‌العاده مفید آیتم مالی، فعالسازی لینک مستقیم پرداخت است. با این کار می‌توانید آدرس محل دریافت کالا، نام پرداخت‌کننده و تلفن او را دریافت کنید. همچنین قابلیت قراردادن لینک صفحه بازگشت را نیز فعال کنید. قرار دادن کد تخفیف نیز در این بخش ممکن است.

گزارش پرداخت درگاه پی پینگ

 در این بخش می‌توانید تمام جزئیات حساب کاربری خود را مشاهده کنید. گزارش‌های پرداختی، دریافتی و تسویه‌حساب‌های شما در بخش گزارش پی پینگ در اختیارتان است.

کارمزد پی پینگ چقدر است؟

در ابتدای ثبت نام در پی پینگ باید از میان چهار نوع حساب کاربری مختلف، گزینه مد نظر خود را مشخص کنید. حساب پایه، حساب استاندارد، حساب حرفه‌ای و حساب توافقی. کارمزد پی‌پینگ برای حساب پایه، استاندارد و حرفه‌ای برابر با 1% است و تفاوت این گزینه‌ها تنها سقف کارمزد است. اما این گزینه‌ها چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

نوع سرویس و خدمتپایهاستانداردحرفه‌ای
قیمترایگان970,000 تومان در سال2,700,000 تومان در سال
کارمزد پی پینگ%1 کارمزد تا سقف 5000 تومان از هر تراکنش%1 کارمزد تا سقف 4,000 تومان از هر تراکنش%1 کارمزد تا سقف 3,000 تومان از هر تراکنش
مناسب برایکسب و کارهای کوچک و نوپاعموم کسب و کارهای متوسط کسب و کارهای پیشرو 
امکانات کلی·      تسویه حساب با ثبت درخواست
·      درگاه پرداخت اشتراکی
·      سوییچینگ هوشمند بین چندین درگاه
·      پشتیبانی تلفنی و آنلاین ۲۴ ساعته
·                تسویه حساب خودکار روزانه
·                درگاه پرداخت اختصاصی
·                سوییچینگ هوشمند بین چندین درگاه
·                پشتیبانی تلفنی و آنلاین ۲۴ ساعته
·      تسویه حساب خودکار روزانه
·      درگاه پرداخت اختصاصی
·      سوییچینگ هوشمند بین چندین درگاه
·      پشتیبانی تلفنی و آنلاین ۲۴ ساعته
·      پشتیبانی ویژه اختصاصی
امکانات پنل ·      گزارش گیری پیشرفته·      استفاده از فاکتور آنلاین·      استفاده از کلیه وب‌سرویس‌ها و پلاگین‌ها·                گزارش گیری پیشرفته·                استفاده از فاکتور آنلاین·                استفاده از کلیه وب سرویس‌ها و پلاگین‌ها·                نرم‌افزار فروشگاهیگزارش گیری پیشرفته·                استفاده از فاکتور آنلاین·                استفاده از کلیه وب سرویس‌ها و پلاگین‌ها·                نرم‌افزار فروشگاهی·                نرم‌افزار دلیوری
اطلاع رسانی تراکنش‌ها·                بات تلگرامی
·                ایمیل
·                پیامک (بدون شارژ هدیه)
·                بات تلگرامی
·                ایمیل
·                پیامک (۲۰۰ هزار تومان شارژ هدیه ۱ ساله)
·                بات تلگرامی
·                ایمیل
·                پیامک (۵۰۰ هزار تومان شارژ هدیه ۱ ساله)
دیگر امکانات·                امکان پرداخت کارمزد توسط پرداخت کننده·                امکان پرداخت کارمزد توسط پرداخت کننده
·                تسهیم تراکنش
·                مشاوره مالیاتی آنلاین اختصاصی (۴۵ دقیقه)
·                امکان پرداخت کارمزد توسط پرداخت کننده
·                تسهیم تراکنش
·                مشاوره مالیاتی آنلاین اختصاصی (۹۰ دقیقه)
·                آموزش آنلاین اختصاصی (۳۰ دقیقه)
سرویس پلتفرمی·      امکان ایجاد و مدیریت پذیرندگان زیرمجموعه
·      پرداخت تضمینی
·      بازگشت وجه

 وب اپلیکیشن پی پینگ؛ همیشه در دسترس

پی پینگ با نرم‌افزارها، افزونه‌ها و اپلیکیشن‌هایی که تا کنون منتشر کرده است، میزان دسترسی کاربرانش را بالا برده است. چه فروشنده باشید و چه خریدار، در تمام لحظه‌ها می‌توانید با هر دستگاهی که دارید، به پی‌پینگ دسترسی داشته باشید و نسبت به پرداخت یا دریافت وجه اقدام نمایید. تا کنون پی پینگ افزونه‌های زیادی منتشر کرده است که بازه گسترده‌ای از پلتفرم‌های مختلف را در بر می‌گیرد.

شما می‌توانید نرم‌افزارهای مختلف پی‌پینگ را برای پلتفرم‌های گوناگون از طریق لینک زیر دانلود کنید.

دانلود اپلیکیشن پی پینگ

 سخن پایانی؛ آیا پی پینگ خوب است؟ 

پی پینگ یکی از محبوب‌ترین و بهترین پرداخت‌یارهای واسط دارای مجوز از بانک مرکزی است و بسیاری از کسب و کارها فعالیت‌های مالی خود را با کمک سرویس‌های این شرکت انجام می‌دهند. پی پینگ همواره تلاش می‌کند که بهترین امکانات را در اختیار کاربران خود قرار دهد و به‌روزرسانی خدمات توسط این شرکت مورد توجه قرار می‌گیرد. 

مزایای پی پینگ

  • صفحه اختصاصی پرداخت
  • بخش فروش آیتم
  • خدمات درخواست پول

معایب پی پینگ

  • هزینه دوره‌ای و کارمزد یک درصدی، برای بسیاری از کسب و کارها زیاد است.
  • عدم تسویه حساب آنی

با توجه به امکانات، مزایا و معایب پی پینگ می‌توانید تصمیم درستی برای کسب و کار خود بگیرید و وارد مرحله جدیدی از دریافت وجه نقد از مشتریان خود شوید. 

Torob

هر هفته بیش از ۱ میلیون کاربر از ترب استفاده می‌کنند
محصولات خود را بین میلیون‌ها محصول و در کنار هزاران فروشگاه اینترنتی در معرض دید خریداران قرار دهید.

ثبت فروشگاه
نحوه ثبت نام در ترب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *